GlobBox
+48 (22) 295 15 75
globbox@globbox.net

Zasady pakowania

Nie wiesz, jak zapakować paczkę? Przede wszystkim zadbaj, żeby Twoja paczka była w stanie umożliwiającym bezpieczny przewóz. Pudełko powinno być nieuszkodzone, bez dziur i przebić. Jeśli było wcześniej używane, usuń z niego wszystkie etykiety i oznaczenia. Wielkość pudełka powinna być dostosowana do wielkości przedmiotu, który chcesz wysłać. Pamiętaj, aby ciężkie ładunki zapakować w odpowiednio wytrzymałe pudełko. Ułóż lekkie przedmioty na tych cięższych. Nie formuj z kartonu nieregularnych kształtów.

stan pudełka

Dostosuj rodzaj opakowania do zawartości. Płyny powinno się transportować w beczkach, butlach lub innych pojemnikach na ciecze zapobiegających wyciekowi płynów. Towary sypkie powinny być wysyłane w kontenerach, skrzynkach i foliowych workach w kartonach. Do zapakowania dokumentów użyj koperty lub tuby. Każdy przedmiot, który wysyłasz w paczce, powinien być zawinięty osobno. Przedmioty kruche dodatkowo oddziel od siebie i boków pudełka. Aby zapobiec przesuwaniu się ładunku w opakowaniu, wykorzystaj przegrody i wypełniacze, np. folię bąbelkową, styropian, pognieciony papier lub piankę ochronną. Przy wysyłaniu elementów maszyn lub innych urządzeń należy oczyścić je ze smarów i innych cieczy.

stan pudełka

Aby dobrze zamknąć pudełko i zabezpieczyć je przed niepożądanym otwarciem od zewnątrz, użyj wytrzymałej taśmy. Nie stosuj taśm maskujących, celofanowych, izolacyjnych lub sznurka. Wykorzystaj taśmę samoprzylepną lub nylonową. Uszczelnij łączenia pudełka, zabezpiecz krawędzie i rogi. Najlepiej zastosuj trzy nakładające się na siebie warstwy taśmy.

stan pudełka

Jeśli wysyłasz ładunki szklane, kruche lub wymagające specjalnego traktowania, owiń je w folię bąbelkową i oznacz odpowiednimi naklejkami. Pamiętaj o tym, by naklejki były widoczne, przyklejone w górnej części paczki i przymocowane na stałe tak, żeby nie odkleiły się podczas transportu. Naklejki są instrukcją, jak traktować paczkę podczas przewożenia. Przesyłki tego rodzaju traktowane są jako niestandardowe, z powodu konieczności sortowania ich ręcznie.

NADAJ PACZKĘ NAPISZ DO NAS ROZPOCZNIJ WSPÓŁPRACĘ