Przesyłki kurierskie GlobBox
+48 (22) 295 15 75
globbox@globbox.net

Zasady pakowania przesyłek

Nie wiesz, jak zapakować paczkę? Przede wszystkim zadbaj, żeby Twoja paczka była w stanie umożliwiającym bezpieczny przewóz. Pudełko powinno być nieuszkodzone, bez dziur i przebić. Jeśli było wcześniej używane, usuń z niego wszystkie etykiety i oznaczenia. Wielkość pudełka powinna być dostosowana do wielkości przedmiotu, który chcesz wysłać. Pamiętaj, aby ciężkie ładunki zapakować w odpowiednio wytrzymałe pudełko. Ułóż lekkie przedmioty na tych cięższych. Nie formuj z kartonu nieregularnych kształtów.

stan pudełka

Dostosuj rodzaj opakowania do zawartości. Towary sypkie powinny być wysyłane w kontenerach, skrzynkach i foliowych workach w kartonach. Do zapakowania dokumentów użyj koperty. Każdy przedmiot, który wysyłasz w paczce, powinien być zawinięty osobno. Przedmioty kruche dodatkowo oddziel od siebie i boków pudełka. Aby zapobiec przesuwaniu się ładunku w opakowaniu, wykorzystaj przegrody i wypełniacze, np. folię bąbelkową, styropian, pognieciony papier lub piankę ochronną. Przy wysyłaniu elementów maszyn lub innych urządzeń należy oczyścić je ze smarów i innych cieczy.

stan pudełka

Aby dobrze zamknąć pudełko i zabezpieczyć je przed niepożądanym otwarciem od zewnątrz, użyj wytrzymałej taśmy. Nie stosuj taśm maskujących, celofanowych, izolacyjnych lub sznurka. Wykorzystaj taśmę samoprzylepną lub nylonową. Uszczelnij łączenia pudełka, zabezpiecz krawędzie i rogi. Najlepiej zastosuj trzy nakładające się na siebie warstwy taśmy.

stan pudełka

Jeśli wysyłasz ładunki szklane, kruche lub wymagające specjalnego traktowania, owiń je w folię bąbelkową i oznacz odpowiednimi naklejkami. Pamiętaj o tym, by naklejki były widoczne, przyklejone w górnej części paczki i przymocowane na stałe tak, żeby nie odkleiły się podczas transportu. Naklejki są instrukcją, jak traktować paczkę podczas przewożenia. Przesyłki tego rodzaju traktowane są jako niestandardowe, z powodu konieczności sortowania ich ręcznie.

 

Jak zapakować opony?

Opony najchętniej przewozi firma DPD, a samo pakowanie jest banalnie proste. Wystarczy grubą taśmą klejącą obkleić część opony na szerokość ręki kuriera. Reszta gumy może pozostać odkryta. Na taśmę należy następnie nakleić list przewozowy. Jedna opona to jedna przesyłka. Zobacz przykładowe zdjęcie:

 

Opony z felgami należy zapakować w sztywny karton prostopadłościan.

 

Pakowanie opon DPD Globbox.net

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NADAJ PACZKĘ NAPISZ DO NAS ROZPOCZNIJ WSPÓŁPRACĘ