Przesyłki kurierskie GlobBox
+48 (22) 295 15 75
globbox@globbox.net

Przesyłki paletowe

Wyślij z nami swoją przesyłkę paletową!

W naszym serwisie zamówisz przesyłkę paletową znacznie taniej, niż oferują cenniki firm przewozowych. Wyceń łatwo i szybko swoją przesyłkę za pomocą naszego formularza lub skontaktuj się z nami na globbox@globbox.net, żeby otrzymać indywidulany cennik. Posiadamy ofertę zarówno dla Klientów indywidulanych jak i beznesowych. 

Korzyści

Przesyłki cięższe niż 50 kg lub o wymiarach większych niż 80cm x 120cm x 180cm wysyłamy na paletach. Taka konstrukcja znacznie ułatwia transport oraz zapewnia towarom stabilność i bezpieczeństwo.

Realizujemy przesyłki paletowe w Polsce i za granicę. Wysyłamy palety o różnym rozmiarze: 

  • europalety - o standardowych wymiarach 120cm x 80cm x14.4cm i obciążeniu 1000kg-1500kg,
  • palety przemysłowe - o standardowych wymiarach 120cm x 100 cm x 14.4cm,
  • palety niestandardowe- o niestandardowych wymiarach i obciążeniu.

 

Transport realizowany jest w ciągu 24-48 godzin na terenie Polski i w czasie 3-7 dni w przypadku wysyłki międzynarodowej.

 

Palety międzynarodowe

 

Zapraszamy do zapozniania się z ofertą Globboxa w zakresie palet międzynarodowych. Dzięki ostatnim obiżkom cen możliwa jest wysyłka palety za dużą niższą kwotę. Zdecydowanie najkorzystniejsze ceny posiadają europalety wysyłane do oraz z Niemiec (eksport oraz import). Mamy także możliwość zlecenia ransportu palety przemysłowej oraz niestandardowej. Zapraszamy do wyceny lub do kontaktu zarówno klientów indywidualnych jak i biznesowych, dla których przygotowaliśmy specjalne oferty.

 

O czym należy pamiętać nadając przesyłkę paletową?

Do obowiązków nadawcy należy przygotowanie przesyłki do transportu. Wykonujemy zlecenia na paletach nowych i używanych, pod warunkiem, że nie są zniszczone. Należy pamiętać o prawidłowym i sumiennym zapakowaniu przesyłki, aby zapobiec jej uszkodzeniu podczas transportu. 

Korzyści

Paczkę należy trwale przymocować do palety taśmami bindującymi lub folią i zafoliować ją co najmniej trzykrotnie ze wszystkich stron. Szczególnej uwagi wymagają przedmioty owalne lub o nieregularnym kształcie, które potrzebują specjalnego zabezpieczenia przed zsunięciem się z palety. Elementy pakunku nie mogą wystawać poza obręb palety. W przypadku przesyłki niestandardowej, kiedy element wystaje poza zarys palety, należy koniecznie zabezpieczyć go folią bąbelkową przed zniszczeniem. Lżejsze przedmioty należy układać na cięższych, a środek ciężkości paczki powinien być zlokalizowany centralnie. Wszystkie naroża powinno się zabezpieczyć kartonowymi narożnikami. List przewozowy/etykietę należy przykleić w górnej części paczki i dobrze widocznym miejscu. W przypadku wysyłki wielu palet konieczne jest umieszczenie listu przewozowego na każdej z nich. Podczas wyceny przesyłki należy pamiętać, że waga i wysokość przesyłki powinny uwzględniać również paletę. Popularne euro-palety ważą około 25 kg, a ich wysokość wynosi 14.4cm.

NADAJ PALETĘ NAPISZ DO NAS ROZPOCZNIJ WSPÓŁPRACĘ

Ciekawostka na temat palet

 

Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale Polska jest czołowym producentem palet w Europie. Dla nikogo nie powinien więc stanowić problemu zakup dowolnej ilości palet. Chcąc wysłać przesyłkę za granicę w pierwszej kolejności należy przeprowadzić rekonesans, gdzie w naszej okolicy można kupić palety w najkorzystniejszej cenie.

 

Poszukiwania rozpoczynamy od sprawdzenia, czy w naszej okolicy są firmy lub tartaki, które w swojej ofercie mają palety. Im bliżej znajduje się względem naszego punktu położenia firma z interesującą nas ofertą, tym tańszy będzie transport i krótszy czas oczekiwania na zamówienie. Palety można też kupić przez Internet lub w sklepie budowlanym. Warto też sprawdzić, czy któraś z większych firm w naszej okolicy nie wyrzuca zbędnych jej przedmiotów. Wtedy palety możemy nabyć zupełnie za darmo.

 

 

Jakie są rodzaje palet?

 

Chcąc wysłać towar na paletach należy dobrać odpowiedni ich rodzaj do przesyłki. Palety zazwyczaj są zrobione z drewna i mają standardowe wymiary: 1 m x 1,2 m oraz 0,8 m x 1,2 m. Zaprojektowane są w taki sposób, by można było je łatwo podnieść za pomocą wózków widłowych. Najpopularniejsza w Polsce i w całej Europie jest tzw. „europaleta”, dedykowana wszystkim rodzajom wózków widłowych. Palety euro oznaczane są z boku napisem „(EUR)” i ważą około 25 kg. Niektóre firmy mają w swoim asortymencie palety niestandardowe, cechujące się nietypowym wymiarem, inaczej ułożonymi deskami czy klockami. Służą one do transportu obiektów nietypowych rozmiarów. Równie popularne co europalety są też palety przemysłowe, które są od nich nieco lżejsze. W ofercie niektórych firm znaleźć też można półpalety, które są nieco mniejsze od standardowych palet i najczęściej mają wymiary 0,8 m x 0,6 m. Do transportu dłużyc najlepiej wybrać palety dłużycowe.

 

 

Jak zabezpieczyć wysyłany towar?

 

Palety przesyłane przez firmy i osoby prywatne na terenie Polski muszą być odpowiednio zabezpieczone, tak aby nie zostały uszkodzone podczas transportu oraz celem zminimalizowania ryzyka ewentualnych zwrotów i reklamacji.

W pierwszej kolejności należy ocenić ogólny stan palety, czy konstrukcja nie jest uszkodzona a drewno nie zaczyna gnić. Kartony lub worki należy układać tak, aby na siebie nachodziły, dzięki temu konstrukcja będzie bardziej wytrzymała. Trzeba zwrócić również uwagę na to, żeby nic nie wystawało z palety – powinna być ona zwartą, możliwie płaską konstrukcją. Dodatkowe zabezpieczenie może stanowić folia stretch, taśmy lub pasy. Górną krawędź oraz rogi przesyłki można wzmocnić przy pomocy kartonowych lub styropianowych wsporników – to zwiększy prawdopodobieństwo, że nadana przez nas przesyłka bezpiecznie dotrze do celu.

 

 

Ile trwa transport palet na terenie Polski?

 

Czas oczekiwania na przesyłki paletowe w sytuacji, gdy zarówno punkt nadawczy jak i punkt odbiorczy znajdują się w Polsce, to zazwyczaj od 2 do 5 dni. Cena usługi kurierskiej w dużej mierze jest uzależniona od ilości wysyłanych palet oraz od gabarytów pojedynczej zapakowanej palety. Na stronach poszczególnych firm kurierskich znaleźć można kalkulatory, które po wpisaniu wymiarów i wagi przesyłki, wyświetlają przybliżony koszt wykonania usługi, co pozwoli nam zorientować się, jaka będzie całkowita cena takiej wysyłki.