Przesyłki kurierskie GlobBox
+48 (22) 295 15 75
globbox@globbox.net

 

 

Paczki i Przesyłki do USA

 

Szybko. Tanio. Pewnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

przesyłki paczki polska usa

 

WYCEŃ PACZKĘ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eksport paczki do USA - zasady wysyłania

 

 

1. Zapakuj paczkę w karton, zabezpiecz krawędzie taśmą klejącą i zapisz wymiary oraz wagę.

 

2. Wyceń następnie paczkę na stronie głównej www.globbox.net, podając zapamiętane wymiary

 

3. Zamów produkt, który wyświetlił się na stronie. Jeśli po wpisaniu wymiarów nie wyświetił się formularz wypełnij go

lub zadzwoń: 22 295 15 75 - przygotujemy dla Ciebie wycenę indywidualną.

 

4. Po opłaceniu przesyłki otrzymujesz od nas drogą mailową list przewozowy oraz dokumenty do odprawy celnej.

 

5. Gotowe! Możesz przekazać kurierowi paczkę i śledzić jej trasę na stronie GlobBox.net. Średni transportu paczki do USA to 7-10 dni. 

 

6. W przypadku wątpliwości lub pytań napisz: globbox@globbox.net

 

 

Import przesyłki z USA - jak zamówić import

 

 

1. Zadzwoń (22 295 15 75) lub napisz (kontakt@globbox.net), a następnie podając:

 

- wymiary paczki (długość, szerokość, wysokość) oraz wagę

- kod pocztowy oraz nazwę miejscowości nadania,

- kod pocztowy oraz nazwę miejscowości doręczenia

- informacja co znajduje się w paczce lub na palecie

 

zespół Globbox.net przygotuje dla Ciebie wycenę importu. Po akceptacji ceny przygotowujemy zlecenie na podstawie dokładnych danych adresowych oraz kontaktowych nadawcy w USA i odbiorcy w Polsce.

 

Po zaksięgowaniu płatności kurier zostaje zamówiony. 

 

W Stanach Zjednoczonych pracownik firmy kontaktuje się z nadawcą i umawia odbiór paczki. Na miejscu wypełniane są dokumenty do odprawy celnej oraz list przewozowy.

 

Dla paczek przesyłanych pomiędzy osobami prywatnymi numer EORI nie jest wymagany.

 

 

 

 

 

Koperta lub paczka ekspresowa do USA

 

 

Jeśli potrzebujesz aby Twoja paczka znalazła się w Stanach Zjednoczonych w ekspresowym tempie,

zadzwoń: 22 295 15 75 oraz podaj:

 

- wymiary i wagę paczkę

- kody pocztowe nadania i odbioru

- zawartość paczki

 

Na podstawie tych danych zorganizujemy transport jeszcze tego samego dnia.

 

 

 

Odprawa celna paczki do USA

 

 

Każda paczka wysyłana z Polski do USA lub importowana z USA do Polski obowiązkowo jest poddawana odprawie celnej zbiorczej lub indywidalnej.

 

Każdorazowo jeśli wartość przedmiotu jest mniejsza niż 1000 Euro, przedmiot nie jest handlowy, paczka jest odprawiana zbiorczo.

 

Do odprawy potrzebne są następujące dokumenty:

 

 

Dokumenty te otrzymujesz razem z listem przewozowym - wypełnione należy przekazać kurierowi razem z paczką.

 

 

 

Jak przygotować dokumenty do odprawy:

 

 

1. Wypełnione dokumenty przekazuje się kurierowi razem z paczką

 

2. Każdy dokument powinien być podpisany, a data uzupełniona
 
3. Fakturę należy wypełnić w języku polskim oraz angielskim
 
4. Opis produktu powinien być dokładny (jaki to przedmiot, do czego służy, z czego jest wykonany, informacja, że bezpieczny w transporcie)
 
5. Każdy dokument winien mieć 3 egzemplarze
 
6. W polu oznaczonym AEO wpisujemy numer pesel nadawcy
 
7. Adres nadawcy i odbiorcy oraz wartość produktu powinny być zgodne z adresem na liście przewozowym.

 

 

Eksportuj z Globbox.net do Stanów Zjednoczonych

 

 

Firma GlobBox.net to nowoczesne punkty paczkowe pośredniczące między Tobą, a największymi firmami kurierskimi. Jeżeli musisz wysłać paczki do USA to dobrze trafiłeś. Dzięki nam wyślesz przesyłkę szybko i bezpiecznie, a także w rozsądnej cenie. Posiadamy ogromne doświadczenie, które pozwala nam na kompleksową obsługę każdego rodzaju paczek. Dzięki nam wysłanie paczki do USA nie będzie już żadnym problemem.

 

Pomożemy Ci nadać i odebrać przesyłkę w dogodnym dla Ciebie miejscu. Jesteśmy doświadczoną firmą, która rzetelnie i profesjonalnie podchodzi do każdego zlecenia. Współpracujemy z klientami biznesowymi i indywidualnymi. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny biorąc pod uwagę wymagania klientów. Stale rozwijamy swoje usługi, aby sprostać oczekiwaniom naszych obecnych, jak i przyszłych klientów.

 

 

- - -

 

 

Do USA kurierem

 

Przyjęło się, że wysyłanie paczek do USA jest bardzo kosztowne. Jeszcze kilka lat temu rzeczywiście tak było, ale obecnie można zauważyć w tym zakresie dość duże zmiany. Mówi się, że konkurencja jest siłą napędową rozwoju gospodarczego, tak jest również w branży kurierskiej. Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele firm kurierskich, przez co ceny oferowanych przez nie usług spadły i stały się bardziej atrakcyjne dla klienta. Zanim jednak nadasz przesyłkę do rodziny lub przyjaciół ze Stanów, sprawdź, jak wysłać tanio paczkę i jakie przedmioty nie mogą się w niej znaleźć.

 

Przesyłka do USA – jak ją zapakować?

 

Chcąc możliwie najwięcej zaoszczędzić na wysyłce, nadawane przedmioty należy zapakować w taki sposób, aby zajmowały możliwie jak najmniej miejsca. Firmy kurierskie zalecają, by paczka wykonana była w całości z tektury. Pakowane przedmioty najlepiej zabezpieczyć folią bąbelkową, a puste przestrzenie wypełnić zwiniętymi w kulkę gazetami, styropianem lub gąbką – to pozwoli zabezpieczyć zawartość paczki przed przemieszczaniem się podczas transportu.

 

Towary zakazane w wysyłce

 

Kompletując zawartość paczki należy pamiętać, że Stany mają dość restrykcyjne prawo. Z tego powodu nie wszystkie przedmioty możemy nadać do naszych bliskich, pomimo że z wysyłaniem ich na terenie naszego kraju nie ma żadnego problemu. O jakich rzeczach mowa? Wśród zakazanych przedmiotów widnieją m.in. papierosy, alkohol czy narkotyki. Ponadto bliscy nie dostaną od nas biżuterii, perfum, lekarstw, roślin, zwierząt ani też żadnych artykułów spożywczych. Zazwyczaj  każda firma kurierska udostępnia listę rzeczy, które są zakazane w transporcie do Stanów.

 

Jak zaoszczędzić na wysyłce do USA?

 

W dobie Internetu nie jest trudno znaleźć ofertę, która nas w pełni usatysfakcjonuje. Trzeba jednak wygospodarować chwilę wolnego czasu na sprawdzenie propozycji różnych firm, by wybrać tą najlepszą. Można wykorzystać do tego celu dostępne w internecie porównywarki cen, które w mgnieniu oka pomogą nam wyłonić najkorzystniejszą z naszego punktu widzenia ofertę. Koszt wysyłki paczki jest w dużej mierze uzależniony od jej gabarytów – im większa i cięższa będzie, tym więcej przyjdzie nam zapłacić. Chcąc wysłać niewielki przedmiot warto sprawdzić, czy można nadać go w formie listu, wtedy wysyłka będzie znacznie tańsza.

 

Ile to kosztuje i jak długo trzeba czekać?

 

Gdy kurier będzie już wybrany, możemy bardzo łatwo przekonać się, ile będzie nas kosztować nadanie przesyłki. Zazwyczaj firmy przewozowe mają na swoich stronach tzw. kalkulator, do którego wpisujemy parametry dotyczące przesyłki takie jak waga czy wymiary, dzięki czemu może nam oszacować koszt wysyłki. Cena paczki do USA, o wadze nie przekraczającej 1 kg, będzie nas kosztować od 150 do nawet 500 zł. Czas oczekiwania na dotarcie paczki do celu to 3-10 dni.

 

 

Wyceń i zamów z nami swoją przesyłkę do USA.

Masz firmę i chcesz wysyłać przesyłki zagraniczne? Przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę. 

 

 

NADAJ PACZKĘ NAPISZ DO NAS ROZPOCZNIJ WSPÓŁPRACĘ