Przesyłki kurierskie GlobBox
+48 (22) 295 15 75
globbox@globbox.net

Jak przygotować przesyłkę zagraniczną?

Przed nadaniem przesyłki sprawdź, jak prawidłowo ją przygotować:

  • Użyj nowego pudełka kartonowego. Jeżeli musisz wykorzystać ponownie używane wcześniej opakowanie, koniecznie sprawdź jego stan. Nie może być uszkodzone w sposób, który mógłby zagrażać bezpieczeństwu przesyłki. Staraj się, aby na pudełku nie było śladów wcześniej używanych etykiet, mogących utrudniać doręczenie.

 

  • Każdą rzecz należy odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami i innymi skutkami transportu. W celu amortyzacji owiń każdy przedmiot folią bąbelkową lub papierem, a artykuły delikatnie oddziel od siebie, jak i od ścian lub rogów pudełka. Materiałem amortyzującym może być pomięta folia, pogniecione strony gazet, gazety pocięte w paski lub kawałki styropianu. Wypełnienie powinno uniemożliwiać przesuwanie się zawartości paczki. Jest to szczególnie ważne w przypadku paczek zawierających szkło lub inne wrażliwe na wstrząsy przedmioty. Dobrze rozplanuj i zagospodaruj przestrzeń opakowania, żeby Twoja paczka mogła bezpiecznie podróżować. Zaklej pudełko mocną taśmą samoprzylepną, zwykłą lub nylonową, wzmacnianą. Dno i górę pudełka należy zakleić na łączeniu klap co najmniej trzykrotnie.

 

  • Dokładnie zmierz swoją przesyłkę, uwzględniając wymiary opakowania, żeby ominąć dodatkowe koszty.

 

  • Teraz wystarczy tylko zaadresować i przesyłka kurierska jest gotowa do wysłania za granicę. Pamiętaj o zamieszczeniu na etykiecie adresowej również adresu zwrotnego, na wypadek, gdyby paczka nie dotarła do odbiorcy.   

Przygotowanie przesyłki    Pobranie wymiarów przesyłki    Zabezpieczenie przesyłki

NADAJ PACZKĘ NAPISZ DO NAS ROZPOCZNIJ WSPÓŁPRACĘ